Modern building of round shape of concrete and glass among the green leaves of trees

Tweede Kamer vreest langer uitstel nieuwe vermogensbelasting

De Tweede Kamer vreest dat de nieuwe vermogensbelasting langer op zich laat wachten. Dit bleek 17 oktober tijdens de behandeling van het Belastingplan 2023.

Van Rij heeft extra tijd nodig, omdat de Belastingdienst het druk heeft met de compensatie van spaarders die bezwaar hebben gemaakt. Voor de tussentijd is er een overbruggingswet. Meerdere partijen denken dat het langer dan 2026 gaat duren voor de nieuwe vermogenstaks in werking treedt. Er was ook kritiek op het besluit om niet- bezwaarmakers niet te compenseren. SP-Kamerlid Alkaya wees op de stortvloed van bezwaren die de Belastingdienst kan verwachten.

Peildatumarbitrage

Ook spraken meerdere Kamerleden hun vrees uit voor peildatumarbitrage. Voor het bepalen van de belastingheffing is de hoeveelheid spaargeld en beleggingen op 1 januari leidend. Dat lokt volgens Kamerleden peildatumarbitrage uit. VVD-Kamerlid Idsinga vroeg aan staatssecretaris Van Rij of dit opgelost kan worden door te kiezen voor meerdere peildata. Staatssecretaris Van Rij reageert eind oktober.

Bron @Taxence.nl